PLASTYKA PIERSI – PODNIESIENIE PIERSI

 

 

Plastyka piersi (breastlift) polega na przywróceniu (lub nadaniu) ładnego kształtu piersiom bez zmiany ich wielkości, wyłącznie dzięki usunięciu nadmiaru skóry. Sam gruczoł pozostaje nienaruszony, dzięki czemu w przyszłości możliwe jest karmienie piersią. Zabieg przynosi najlepsze efekty u młodych kobiet z biustem zdeformowanym, „opuszczonym” na skutek długiego karmienia piersią, które nie pragną zmiany jego wielkości, a jedynie przywrócenia poprzedniego kształtu.

Trwałość wyników – od kilku do kilkunastu lat – zależy od wielkości piersi, elastyczności skóry oraz ewentualnej kolejnej ciąży lub gwałtownych zmian wielkości biustu związanych z tyciem i chudnięciem. Bez względu na wybraną metodę operacji pozostają po niej blizny. Zazwyczaj po upływie kilku miesięcy stają się one niewidoczne, jednak mogą ulec przerostowi wymagającemu operacyjnego skorygowania.

CEL

Podniesieni piersi ma na celu poprawienie jego kształtu, poprawienie samopoczucia i samooceny pacjentki, ujędrnienie biustu. Jest to zabieg, który daje najlepsze efekty u kobiety z małym i opadającym biustem. Podniesienie dużych piersi, może spowodować w kolejnych latach jego opadanie.

PRZYGOTOWANIE

Na konsultacji lekarz przekazuje informacje dotyczące zabiegu,  pacjentka zostanie przebadana, również pacjentka powinna opowiedzieć o swoich wątpliwościach, lekarz na pewno odpowie na wszystkie pytania. Jeśli pacjentka zostanie zakwalifikowana do operacji, zostanie poproszona o komplet badań, które zleci lekarz oraz będzie poinformowana o zaleceniach i o możliwych powikłaniach.

– na 2 tygodnie przed i po należy zaprzestać palenia papierosów

– na 4 tygodnie przed zabiegiem, nie wolno przyjmować leków zaburzających krzepliwość krwi

– w dniu operacji należy nic nie jeść, nic nie pić i nie żuć gumy

PRZECIWWSKAZANIA

– cukrzyca

– choroby serca

– nadciśnienie tętnicze

– zaburzenia krzepnięcia krwi

– wygórowanie i nierealistyczne żądania pacjentki

BADANIA DO ZABIEGU

 • morfologia z rozmazem, OB
 • mocz badanie ogólne
 • grupa krwi
 • antygen HBS, HCV, HIV
 • RTG klatki piersiowej
 • USG piersi
 • EKG z opisem
 • glikemia na czczo
 • elektrolity (K, Na)
 • jonogram, mocznik, kreatynina
 • wymaz z nosa

RODZAJ ZNIECZULENIA

Zabieg podniesienia piersi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Zabieg podniesienia piersi trwa od 2 – 3 godzin.

OBJAWY PO ZABIEGU

Po operacji zakładane są opatrunki oraz specjalny stanik, który należy nosić przez około 4 tygodni. Piersi są obrzęknięte i bolesne, mogą dokuczać, ale przyjmowanie środków przeciwbólowych pomaga w tych pierwszych dniach po zabiegu. Szwy zostaną usunięte około 2 tygodnia po zabiegu.

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI

Początkowo piersi są obolałe i ten proces może potrwać około kilku tygodni. Trzeba unikać noszenia ciężkich rzeczy, wykonywania forsownych ćwiczeń. Piersi są twarde, blizny pofałdowane, ten stan jest przejściowy. Blizny będą się wygładzać a piersi wracają do normalnego stanu. Należy pamiętać, że wszystkie zmiany zachodzą parę tygodni i należy cierpliwie czekać na efekt końcowy.

MOŻLIWE POWIKŁANIA

– krwawienia

– infekcje

– alergia na znieczulenie

– brak czucia brodawek (to stan przejściowy, ale istnieje ryzyko, że ten stan może zostać na stałe, przeważnie po operacjach bardzo dużych  piersi)

– gorszenie gojenie się ran (przeważnie u osób palących papierosy)

CZAS W KLINICE/ABSENCJA

Pobyt w klinice wynosić przynajmniej 1 dobę. Absencja po zabiegu to około 2 tygodnie.

EFEKTY ZABIEGU

– Znaczna zmiana w wyglądzie nowych piersi

– Bardziej zwarty i jędrny biust

– Zmniejszone otoczki brodawki

O nowe piersi należy dbać szczególnie, efekt zabiegu nie jest trwały. Upływający czas, grawitacja, ciąża czy też ciągłe wahanie wagi to czynniki, które niekorzystnie wpływają na piersi, nawet te podniesione. Najważniejsze jest by pacjentka miała od początku realistyczne oczekiwania to one pomogą zaakceptować jej nowe piersi.

ORIENTACYJNA CENA