PRZED ZABIEGIEM

 

Pierwszym krokiem przed zabiegiem jest konsultacja lekarska u odpowiedniego specjalisty. W celu rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją Kliniki tel. 22 622 08 08, 22 404 51 35, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 20.00. Można również zapisać się na konsultację drogą mailową info@drsankowski.com

Jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, ustalamy jego termin.

Ważne jest, jeśli Pacjent choruje przewlekle, aby na konsultację zabrał ze sobą posiadaną dokumentacją medyczną, oraz wyniki badań laboratoryjnych.

Skierowanie na badania potrzebne do wykonania zabiegu Pacjent otrzyma na konsultacji od lekarza prowadzącego.

Przeważnie do zabiegu w znieczuleniu ogólnym potrzebna jest: grupa krwi, morfologia z rozmazem , OB, badanie ogólne moczu, koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR), glikemia na czczo, elektrolity (K, Na), mocznik, kreatynina, antygen HBs, HIV, HCV, EKG z opisem, RTG klatki piersiowej, USG piersi.

Wyniki badań prosimy dostarczyć najpóźniej na dwa tygodnie przed wyznaczoną datą zabiegu. Wyniki badań są ważne 3 miesiące.

Zabieg chirurgiczny nie może się odbyć w przypadku:

  1. Obecności ognisk zapalnych w organizmie lub współistnienia takich chorób jak np. niewyrównane nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzyca, opryszczka
  2. Przyjmowanie leków zaburzających krzepnięcie krwi ( np. aspiryna), tabletki antykoncepcyjne. Leki powinny być odstawione na 2 tygodnie przed zabiegiem.
  3. W czasie ciąży lub przed i w trakcie miesiączki.

Również na dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać palenia tytoniu.

W dniu operacji Pacjent do Kliniki powinien zgłosić się na czczo, tzn. musi pozostać na 6 godzin bez jedzenia i picia w stosunku do planowanej godziny rozpoczęcia zabiegu. Jedynie leki przyjmowane na stałe można zażyć popijając niewielką ilością wody.

Na zabieg należy zgłosić się zabierając ze sobą oryginały wyników badań, przybory toaletowe oraz ewentualną odzież na przebranie po zabiegu. Pacjentki na zabieg powinny zgłosić się bez makijażu. Prosimy również o pozostawienie biżuterii w domu.

Za zabieg można zapłacić gotówką lub przelewem. Opłatę należy uiścić najpóźniej w dniu wykonania zabiegu. W przypadku płatności przelewem prosimy o zabranie ze sobą potwierdzenia wykonania przelewu. Nie ma możliwości płacenia za zabiegi kartą.

Uzgodniona z Pacjentem cena obejmuje zabieg operacyjny wraz z koniecznymi po nim zmianami opatrunków i wizytami kontrolnymi.

Na zabieg należy się zgłosić na wskazaną godzinę, umieszczoną na indywidualnym skierowaniu na badania. Zazwyczaj jest to godzina 15.30 – 16.00. Jednego dnia może odbywać się kilka operacji. Kolejność zabiegów i przybliżona godzina rozpoczęcia jest ustalona po rozmowie i zbadaniu wszystkich pacjentów przez chirurga i anestezjologa. Wszyscy Pacjenci  muszą wyrazić zgodę na wykonanie zabiegu poprzez zapoznanie się i podpisanie potrzebnej dokumentacji, którą otrzymują na podczas pierwszej konsultacji. Przed zabiegiem są wykonywane zdjęcia.

Pacjenci, którzy mieli wykonywany zabieg w znieczuleniu miejscowym mogą opuścić Klinikę po upływie około godziny od wykonania zabiegu. Pacjenci, którzy mieli wykonywany zabieg w znieczuleniu ogólnym pozostają w Klinice do dnia następnego do około godz. 14.00 lub  na dodatkową kolejną dobę. Przebywając w Klinice Pacjenci są przez cały czas pod stałą opieką pielęgniarską i lekarską.

Po upływie  7 dni od wykonania zabiegu Pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną i zdjęcie szwów oraz ewentualną zmianę opatrunków.

Po usunięciu szwów wskazane jest natłuszczanie blizn i delikatny masaż witaminą E w płynie lub stosowanie oliwki dla niemowląt. Po 3- 4 tygodniach od zabiegu można stosować maść silikonową np. Veraderm.

Należy pamiętać, że po zabiegu z kąpieli słonecznych można zacząć korzystać po upływie 3 miesięcy od operacji. Przez co najmniej rok chronić blizny przed słońcem, aby nie uległy przebarwieniu.

Do aktywności fizycznej można wrócić przeważnie po upływie 3 miesięcy bez ograniczeń. Wszystko zależy od intensywności wysiłku i  rodzaju przeprowadzonego zabiegu.