LOGO-AS

cytat

LIPOSUKCJA

 

Odsysanie tkanki tłuszczowej-Liposukcja  Zabieg ten polega na usuwaniu przez niewielkie nacięcia skóry tkanki tłuszczowej, zniekształcającej sylwetkę. Najczęściej likwiduje się w ten sposób złogi tłuszczu umiejscowione w okolicach bioder, ud, pośladków, brzucha, a także łydek, kolan, ramion, podbródka, a nawet policzków.

Odsysanie tkanki tłuszczowej często łączy się z innymi operacjami plastycznymi. Dzięki temu można wzmocnić efekt na przykład plastyki twarzy pobierając tkankę tłuszczową z powłok brzusznych. Liposukcja daje najlepsze rezultaty u pacjentów szczupłych lub niezbyt otyłych, którzy pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej z pewnych okolic ciała. Zabieg przynosi jednak korzystne rezultaty także u osób otyłych, gdyż zmniejsza ogólną masę tkanki tłuszczowej, co ułatwia dalsze odchudzanie. Dzięki operacji można nie tylko wymodelować kształty, ale również przy zastosowaniu specjalnego sposobu operowania (tzw. liposukcja powierzchowna) zniwelować nierówności na skórze (tzw. skórka pomarańczy) charakterystyczne dla cellulitis.

CEL

Liposukcja ma na celu pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej umiejscowionej miejscowo, w sytuacji gdy sport, przeróżne masaże nie dają żadnych rezultatów.  Taki zabieg, przeprowadza się najczęściej u osób ze szczupłą sylwetką, dla poprawienia konturów ciała. Liposukcja, pomaga usunąć tłuszcz w miejscach trudnych np. bryczesy – czyli zewnętrzna część

PRZYGOTOWANIE

Przed zabiegiem, odbywa się rozmowa z lekarzem, który omawia przebieg zabiegu, oraz sprawdza stan skóry pacjenta. Lekarz musi wiedzieć o wszystkich przyjmowanych lekach i na jakie choroby choruję lub chorował pacjent.

PRZECIWWSKAZANIA

Najczęstsze przeciwwskazania:

– żylaki kończyn dolnych

– zbyt luźna skóra

– wiek powyżej 40 roku życia

– duża nadwaga

– ciężkie i przewlekłe choroby

BADANIA DO ZABIEGU

  • grupa krwi
  • morfologia z rozmazem, OB
  • koagulogram (APTT, wsk. Quick, INR)
  • glikemia na czczo
  • jonogram, mocznik, kreatynina
  • Antygen HBS, HIV, HCV
  • EKG z opisem
  • RTG klatki piersiowej
  • elektrolity (K, Na)
  • wymaz z nosa
  • mocz badanie ogólne

RODZAJ ZNIECZULENIA

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, zewnątrzoponowym lub dożylnym.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Zabieg trwa od 1 – 3 godz.

OBJAWY PO ZABIEGU

Lekarz zakłada opatrunek, zaraz  po zabiegu pacjent może czuć się nie najlepiej. Siniaki, lekki obrzęk, mały ślad po wprowadzanej kaniuli, to objawy po takim zabiegu. Pacjentowi zakłada się bieliznę uciskową, którą musi nosić do 8 tygodni.

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI

Noszenie bielizny uciskowej to konieczność, ściągamy ją tylko do kąpieli.

MOŻLIWE POWIKŁANIE

Najczęstsze powikłania:

– zator tętnicy płucnej

– zator tłuszczowy

Przede wszystkim, należy słuchać zaleceń lekarza przed i po operacji, to uchroni pacjenta przed ewentualnymi powikłaniami.

 

CZAS W KLINICE/ABSENCJA

W klinice pacjent przebywa 1 dobę, a czas absencji wynosi około 2 tygodni.

EFEKTY ZABIEGU

Efekt końcowy widać po upływie 3 miesięcy. Utrzymanie stałej wagi, nie palenie tytoniu, stosowanie wysokich filtrów w czasie ekspozycji na słońce przyczyniają się do lepszych i trwałych efektów zabiegu.

ORIENTACYJNA CENA